Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

kontrolka oleju- jak skasować

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • kontrolka oleju- jak skasować

    Andoran, już ci pisałem i napisze jeszcze raz, vtech :kciukminus

  • #2
    kontrolka oleju- jak skasować

    Szukałem i nie znalazłem więc pytam. Zagapiłem się i zapaliła mi się kontrolka oleju (żółta).
    Olej uzupełniłem ale nie wiem jak skasować tą kontrolkę. Będę wdzięczny za podpowiedź.

    Komentarz


    • #3
      powinna sama zgasnąć przy odpowiednim stanie oleju, chyba, że coś jeszcze nie halo
      www.k-mot.pl
      Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
      Autoholowanie.
      Robert Kulma

      Komentarz


      • #4
        Odpiąłem klemy i zgasła . Jest możliwe że coś się "zawiesiło" w tym czujniku w misce olejowej? Bo podejrzewam że właśnie on zapala tą kontrolkę.

        Komentarz


        • #5
          Kolega sprawdzi czy po otwarciu maski zapala się jej kontrolka. Jak nie to masz winowajce (stycznik maski - odpiąć kostke czujnika maski, zewrzeć na chwile piny zobaczyć czy zapala się kontrolka maski). Ewentualnie jest jeszcze taka opcja że wskoczył błąd czujnika poziomu oleju od przepalonego bezpiecznika/uszkodzonej wiązki/uszkodzonego czujnika. (czwarty bezpiecznik w górnym rzędzie od lewej)

          Pozdrawiam MArcin
          Skoda... Hmmm... No jak się niema co się lubi, to się lubi co się ma...

          Komentarz


          • #6
            Już wiem. Pas przedni jest wymieniony (prawdopodobnie ze starej octy przed liftem) i nie mam stycznika przy zamku maski.

            Komentarz


            • #7
              Nie wiem czy w jedynkach były montowane czujniki podnoszenia maski, bo ja nie mam i podniesienie maski nie kasuje kontrolki.
              Ja zmieniłem czujnik oleju na nowy i dalej świeciło i mechanik odłączył klemę i zgasło. Może niepotrzebnie mechanik naciągnął mnie na koszty? :?
              ALH 90 KM+Chip, 2004r. Ambiente

              Komentarz


              • #8
                pomaranczowa kontrolka stanu oleju

                No to podzielę się dla reszty.

                Pewnego dnia zapaliła się kontrolka oleju - kolor pomarańczowy (niski poziom oleju).
                A, że i tak był już czas wymiany to przyspieszyłem sprawę, zwłaszcza, że mechanik miał kiedyś doczynienia w pasacie, że czujnik sprawdzał także stan oleju (jakość).
                Wymiana oleju niepomogła - kontrolka się pali, podłączenie komputera - żadnego błędu, odpięcie czujnika - błąd czujnika, czyli niby czujnik widzi czyli kable dobre, diagnoza - źle wskazuje czujnik - zepsuty, Wymiana czujnika - koszt 150 zl.
                kontrolka świeci, poczytałem różne fora - szukam czujnika otwarcia klapy - ale w O1 tour chyba tego nie zamontowali, a program pozostał i czeka na otwarcie, więc za radą jednego z forumowiczów odpiołem na noc aku i kontrolka zgasła

                Jak coś to mam sprawny czujnik na zbyciu

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X